Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Drukuj

dzie kobiet4

 

Spotkanie konsultacyjne samorządowców

Drukuj

W środę, 06 marca w słupskim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie samorządowców, w którym udział wzięła także Danuta May, Wójt Gminy Główczyce. W trakcie spotkania ze Starostą Pawłem Lisowskim i Wicestarostą Rafałem Kononen, omówiono priorytetowe dla samorządów lokalnych zagadnienia takie jak transport publiczny i inwestycje drogowe planowane na rok 2019. Kolejne spotkanie konsultacyjne planowane jest za miesiąc.
Źródło/fot.:Powiat Słupski

1 2

3 4

 

Harmonogram zebrań wyborczych

Drukuj

soleckie wybory 002

 

 

ASF

Drukuj

ASF-2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Słupsku wydał komunikat, w którym zwraca się do lokalnej społeczności w związku z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Należy bezwzględnie powstrzymać się od zostawiania jedzenia w miejscach dostępnych dla dzikich zwierząt, tj. przydrożnych parkingach oraz innych miejscach postoju. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszystkie przydrożne parkingi, stacje benzynowe, miejsca obsługi podróżnych oraz wszelkie miejsca postojowe były zaopatrzone w pojemniki/ kontenery przeznaczone na odpady żywnościowe i regularnie opróżniane. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że dużym ryzkiem związanym z rozprzestrzenianiem się ASF na terytorium Polski jest przewóz produktów pochodzenia zwierzęcego w bagażu podręcznym z innych krajów i może być źródłem przeniesienia ASF na terytorium krajów należących do UE. W zawiązku z powyższym zaleca się szczególną ostrożność mieszkańców w powyższych kwestiach i bezwzględną realizację powyższych wskazań.

Przerwa techniczna Rejestru Dowodów Osobistych

Drukuj

UWAGA!

W związku z wdrażaniem

dowodów osobistych z warstwą elektroniczną

(tzw. e-dowodów)

w piątek – 1 marca 2019 roku

od godz. 11:30 nastąpi przerwa techniczna

w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Funkcjonalność systemu zostanie przywrócona od dnia
4 marca 2019 r.

 

Szkolenie dla Seniorów z Gminy Główczyce oraz ich opiekunów

Drukuj

W lutym odbyło się szkolenie dla seniorów z naszej gminy w ramach realizacji projektu „Srebrna Sieć”.  Podczas spotkania poruszono ważne kwestie związane z aktywnym życiem w społeczeństwie, poszerzano umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej i asertywności. Głównym celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności seniorów oraz wyposażenie w niezbędną wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Ponadto przeprowadzono szkolenie dla opiekunów faktycznych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Główczycach. Pierwsza część spotkania poprowadzona przez obu trenerów miała charakter organizacyjno- zapoznawczy. Przeprowadzono ćwiczenie integracyjne. W drugiej części spotkania jeden trener prowadził szkolenie kontynuując tematykę zasad racjonalnego żywienia. Szkolenie dotyczyło stosowanie zasad u osób w wieku podeszłym oraz osób chorych. Przedstawiono film na temat mitów w żywieniu człowieka. Drugi trener podczas drugiej części spotkania przeprowadzał konsultacje psychologiczne.

Źródło: www.srebrnasiec.pl

1 002 2 002 3 002 IMG 3205 002 IMG 3212 002

 

 

Oddaj krew - uratuj życie!

Drukuj

krewOSP

Akcja poboru krwi

Zapraszamy wszystkich chętnych Mieszkańców Gminy Główczyce do oddania krwi.

Akcja wyjazdowa mobilnego punktu poboru odbędzie się w sobotę,
2 marca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach.

Rejestracja w godz. 09.00 – 13.00.

Zapraszamy!

 

Zaproszenie na badanie w Dzień Kobiet!

Drukuj

Mobilna pracownia mammograficzna zaprasza na badanie w dniu 08 marca 2019 w Główczycach, w godz. 08.00-15.00 przy Hali Sportowej (ul. Skórzyńska).

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

więcej...

Zmiana Prezesa Powiatowego Związku OSP RP

Drukuj

We wtorek, 12 lutego w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Słupsku. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Gminy Główczyce: Rafał Teterka, Zastępca Wójta Gminy oraz Witold Szczepański, Komendant Gminny Związku OSP RP Gminy Główczyce. Podczas spotkania wybrano nowego prezesa, którym został Paweł Lisowski, Starosta Słupski. Zmiana na tym stanowisku była podyktowana złożeniem rezygnacji przez poprzednika - Zdzisława Kołodziejskiego.
Fot. Powiat Słupski

1 2

3

 

Wyróżnieni za postawę

Drukuj

W piątek, 08 lutego Rafał Teterka, Zastępca Wójta Gminy Główczyce wyróżnił dwóch uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Główczycach. Krystian Pląder oraz Igor Zawadzki wykazali się godną do naśladowania postawą. Młodzi ludzie dostrzegając ogień tuż przy linii lasu, pobiegli do remizy, gdzie powiadomili o zagrożeniu naszych strażaków. Uczniowie dzięki swojej interwencji przyczynili się do ochrony przyrody.
Fot. ZS-P w Główczycach

1 2

 

Podkategorie

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo