Aktualności

Otwarcie boiska sportowego w Rumsku

Drukuj

IMG 1744Symbolicznym przecięciem biało czerwonej wstęgi 10 maja 2014 roku Wójt Gminy Główczyce – Teresa Florkowska, Przewodniczący Rady Gminy – Michał Matkowski i Sołtys Rumska – Kazimierz Hliwski otworzyli nowe boisko sportowe w Rumsku.

Aby obiekt dobrze służył mieszkańcom ksiądz Grzegorz z Główczyckiej Parafii, prywatnie pasjonat piłki nożnej, poświęcił boisko. Sołtys Rumska w przemówieniu przywitał gości oraz mieszkańców. Dziękując osobom zaangażowanym w realizację inwestycji wyraził w imieniu mieszkańców radość z wybudowania w Rumsku ładnego i funkcjonalnego boiska. Pani Wójt przekazując w ręce mieszkańców nowy obiekt sportowy wyraziła z kolei nadzieję, iż będą oni aktywnie spędzać na nim czas i odnosić sukcesy sportowe. Wybudowanie boiska było możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę niemal 78 tys. zł dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Łączny koszt inwestycji wyniósł 127 832,98 zł. W wyniku realizacji zadania powstało ogrodzone siatką boisko go gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej, z ławkami parkowymi wzdłuż linii boiska. Dla prawidłowej pielęgnacji boiska zakupiono również kosiarkę samojezdną, a z okazji otwarcia boiska Pani Wójt przekazała na ręce Sołtysa dodatkowo wykaszarkę.
Po części oficjalnej na nowej murawie rozegrane zostały inauguracyjne mecze piłki nożnej. W pierwszym, najbardziej oczekiwanym meczu, naprzeciw siebie stanęli Samorządowcy i mieszkańcy Rumska. Ci ostatni znani z zaangażowania w rywalizacje sportowe i tym razem zwyciężyli. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na dynamikę, nieoczekiwane zwroty akcji, a także przez wzgląd na panie, które znalazły się w składach reprezentacji. Jako pierwsza z drużyny Samorządowców bramkarza drużyny Rumska pokonała Sekretarz Gminy Główczyce – Pani Joanna Lipczyńska. Ten cenny punkt dodał naszym samorządowcom wiary w siebie. Pani Wójt, Przewodniczący Rady Gminy i Sołtys Rumska wręczyli zwycięzcom puchar oraz symboliczną nagrodę.
Drugi mecz mieszkańcy Rumska rozegrali z sąsiednim Równem. Początkowo mecz był wyrównany, jednak po zmianie taktyki w drugiej połowie meczu Rumsko dobitnie pokonało Równo. Po tak udanych spotkaniach należało świętować przy ciepłym, smacznym żurku i innych przekąskach. Czas umilała muzyka mechaniczna w tle, a uradowani najmłodsi mieszkańcy naszej gminy weseli i kolorowi bawili się w kąciku gier i zabaw organizowanych przez Klub Wolontariusza „AMICUS". Sami wolontariusze również rozegrali towarzyski mecz młodzieżowy.

Więcej informacji o projekcie: http://www.glowczyce.pl/inwestycje-iprojekty/2-uncategorised/42-rozwoj-infrastruktury-sportowej-w-gminie-glowczyce

          IMG 1688     16     IMG 1718 

          2     4     5

          IMG 1885     IMG 1779    IMG 1782

          13    10     14

          IMG 1822     IMG 1809     IMG 1903       

          IMG 1750     8    IMG 1888     

          7     IMG 1683     IMG 1718   

          IMG 1753     IMG 1756     17

          1     P5100164     P5100163 

          IMG 17111111     IMG 1741     IMG 1764

     

           

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo