Aktualności

Uroczyste otwarcie remizoświetlicy w Dargolezie

Drukuj

Dargoleza1W dniu 12 września w Dargolezie miało miejsce otwarcie remizy i świetlicy wiejskiej w jednym. Symbolicznym przecięciem wstęgi Wójt Gminy Główczyce- Pani Teresa Florkowska, uroczyście przekazała mieszkańcom obiekt. 

 

 

 

 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, radna, a za razem sołtys Dargolezy Pani Anna Kaczykowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach- Pan Paweł Żmuda oraz najważniejsi- mieszkańcy Dargolezy. Ksiądz Proboszcz Piotr Szuta poświęcił budynek, aby szczęśliwie służył mieszkańcom. Po części oficjalnej przyszła pora na poczęstunek, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Dargolezie.

Dargoleza 2Dargoleza 3

Dargoleza 4Dargoleza6

Remizoświetlica została wybudowana z udziałem funduszy unijnych. Projekt pn.: „Ochotniczo przez pokolenia- przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej oraz remizy strażackiej w Dargolezie z utworzeniem tematycznej świetlicy wiejskiej prezentującej historię pożarnictwa w gminie Główczyce”, realizowany był w latach 2013-2015 przy 80 % współfinansowaniu pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ramach inwestycji wykonano prace budowlane, instalacje wodno-kanalizacyjne, c.o. i elektryczne. W dniu 9 września 2014 roku obiekt został odebrany i przekazany do eksploatacji.

Dargoleza- swietlica wiejska 1darg22

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo