Aktualności

Inwestycje gminne w toku

Drukuj

W Drzeżewie trwa przebudowa drogi

          flaga ue                                                            logo prow14-20

W miejscowości Drzeżewo trwa przebudowa drogi gminnej. Istniejącą nawierzchnię brukową zastąpi droga o nawierzchni betonowej w niemal całej miejscowości. Wykonawcą prac została firma ZIMAR z Bytowa, która wybrana została w drodze przetargu. Wartość prac to prawie 350 tys. zł. Inwestycja ta dofinansowana jest ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

DSC00075 DSC00076 DSC00078


Ruszyła budowa kanalizacji

20170628 080046W miejscowości Skórzyno ruszyły prace budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej. Jest to pierwszy etap zadania, polegającego na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Skórzyno, Ciemino, Izbica i Zgierz. Wykonawcą zadania jest firma Hydro-Serwis z Sierakowic, a wartość etapu to 1,4 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

logo rpo

 

 

Nowy dach na remizie w Pobłociu

LOGO WFO 2015Trwają prace remontowe polegające na wymianie pokrycia dachowego budynku remizy OSP w Pobłociu. Dotychczasowe pokrycie z eternitu zastąpi blachodachówka. Na to zadania otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

DSC00095 DSC00097

Oczyszczalnia w Żoruchowie

herbOd początku roku trwają prace modernizacyjne związane z ponownym uruchomieniem oczyszczalni ścieków w miejscowości Żoruchowo. Oczyszczalnia została przejęta od Spółdzielni Mieszkaniowej i wymagała znacznych nakładów finansowych oraz pilnych robót modernizacyjnych. Wszystkie prace prowadzi Zakład Usług Publicznych w Główczycach, który został eksploatatorem oczyszczalni. W dniu 27.06.2017r. oczyszczalnia uzyskała parametry ścieków spełniające normy wymagane przepisami. Wartość prac modernizacyjnych i ponownego rozruchu oczyszczalni to prawie 50 tys. zł.


Kanalizacja sanitarna na odcinku Warblino-Szczypkowice

             logo UE                                                                logo prow14-20

W dniu 28 czerwca br. otrzymaliśmy informację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego o pozytywnej ocenie wniosku o dofinansowanie zadania polegającego na budowie kolejnego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej- z Warblina do Szczypkowic. W ramach inwestycji powstanie sieć kanalizacji o długości 4 km wraz z przyłączeniami do posesji. Szacunkowa wartość inwestycji to 2,3 mln zł. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego wyniesie 63,63% kosztów kwalifikowanych zadania. Dokładną wartość inwestycji poznamy jednak po rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zakończenie prac zgodnie z planem powinno mieć miejsce pod koniec 2018 roku.

 

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo