Aktualności

Wspaniali-aktywni młodzi

Drukuj

logo programów-musibyćQQM logo
Młodzież z terenu Gminy Główczyce realizuje nowy projekt pod nazwą „QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych”. W trakcie 15 miesięcy projektowych młodzież będzie się uczyć gotowania, poznają tajniki kuchni innych krajów, stworzą przepisy spisując relacje mieszkańców, po czym wybiorą najciekawsze i najsmaczniejsze potrawy i ujmą je w opracowanej przez siebie książce kucharskiej. Prozaiczne z pozoru czynności pozwolą młodzieży na wzmocnienie więzi społecznych i na nabycie kompetencji kluczowych, które ułatwią im odnalezienie się w dorosłym życiu.
Z kolei już tylko miesiąc pozostał do zakończenia realizacji projektu "Rodzina - skarb sam w sobie", który realizuje Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, FIO oraz Stowarzyszenia "Działamy Razem". Osiem rodzin z terenu naszej gminy w trakcie projektu pracowało nad umocnieniem więzi, relacji i właściwym komunikowaniu się. W trakcie dożynek gminnych rodziny zorganizowały sobie piknik rodzinny, spędzając czas na przyjemnym relaksie i wspólnej zabawie.
Jesteśmy pełni wiary, że rodziny wprowadzą wiele z wypracowanych w trakcie projektu metod zgodnego współżycia w codzienne relacje.
A 19 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyło się Lokalne Forum „Młodzi wiejscy – skazani na sukces?”. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu gminy Główczyce, Policji, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, a także rodzice. Bardzo ważnym jest, że do rozmowy również dołączyły władze gminy. Po rejestracji uczestników i przywitaniu przez Panią Prezes Stowarzyszenia – Dorotę Sibińską, głos zabrał Przedstawiciel Programu Równać Szanse – Pan Paweł Walecki, który omówił misje i cele programu. Zachęcał do obdarzania młodych zaufaniem, które potrafią wykorzystać we właściwy sposób.
Pan Piotr Jaśkiewicz- moderator, podczas kilkugodzinnego spotkania odpowiadał na liczne pytania, które pozwoliły nam-dorosłym zrozumieć młodzież. Praca warsztatowa metodą WorldCafe, umożliwiła nam pozyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, ale też uświadomiła jak wiele jeszcze nie wiemy. Zgodnie doszliśmy do porozumienia, że chcemy działać na rzecz młodzieży i w tym celu zostanie powołany Zespół, który przyjrzy się sytuacji młodych ludzi i opracuje diagnozę lokalną. Ta zaś pozwoli nam na dalsze działania na rzecz młodzieży.

Galeria zdjęć:

Projekt "QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych"

Projekt "Rodzina-skarb sam w sobie"

Forum "Młodzi wiejscy- skazani na sukces?"

 

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo