Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach

Drukuj

Projekt pn.: "Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 9.3 Lokalne inicjatywy obywatelskie.

Budynek zajmowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach powstał w pierwszej połowie XX wieku. Do 2012 roku prowadzone w nim były jedynie drobne prace remontowe, więc budynek znajdował się w fatalnym stanie. Wymiany wymagało pokrycie dachowe, przez które podczas opadów przeciekała woda, stolarka okienna i drzwiowa, konieczna była również naparwa elewacji.

Remont, który wykonała firma "SKIERKA" z Lubowidza, poprawił warunki użytkowania obiektu zarówno dla mieszkańców i pracowników oraz wpłynął pozytywnie na podniesienie jakości i wzbogacenie oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Dnia 21 września 2012 odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców z okazji otwarcia wyremontowanej placówki. Podczas uroczystości zaprezentowany został program artystyczny zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach oraz zabawa taneczna dla mieszkańców.

Zrealizowany przez gminę Główczyce projekt został sfinansowany z budżetu gminy w kwocie 72 987,00 zł oraz ze środków zewnętrznych w postaci dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 291 951,00 zł.

gok 1 budynek GOK budynek GOK 1 

 logo rpo                             

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo