Rozwój infrastruktury sportowej w Gminie Główczyce

Drukuj
Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 możliwe było zrealizowanie inwestycji pn.: „Rozwój infrastruktury sportowej w gminie Główczyce – budowa boiska sportowego w Rumsku oraz szatni sportowej w Szczypkowicach”. Wniosek o dofinansowanie gmina złożyła w kwietniu 2012 roku, a po pozytywnej weryfikacji i zakwalifikowaniu inwestycji do realizacji w listopadzie 2012 roku podpisana została umowa z Marszałkiem Województwa Pomorskiego. W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej wykonawcą robót budowlanych dla boiska sportowego w Rumsku zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe BUILD z Lipusza, a dla szatni sportowej w Szczypkowicach Zakład Stolarsko-Budowlany Andrzej Rusiecki z Czarnej Dąbrówki. 
Zakres prac przy szatni w Szczypkowicach obejmował kompleksową budowę budynku szatni sportowej i zbiornika bezodpływowego oraz ułożenie kostki brukowej, a przy boisku w Rumsku przygotowanie terenu, wykonanie boiska o wymiarach 62x30 m o nawierzchni ze specjalnego gatunku trawy , ogrodzenia z piłkołapami w świetle bramek, a także posadowienie ławek parkowych wzdłuż linii boiska. Prawidłową pielęgnację murawy zapewni zakupiona w ramach projektu kosiarka samojezdna. Dnia 30 sierpnia 2013 roku nastąpił odbiór końcowy boiska sportowego w Rumsku, a 18 września 2013 roku szatni sportowej w Szczypkowicach. Od tego momentu mieszkańcy mogli już w pełni cieszyć się nowymi obiektami. Łączny koszt obu inwestycji wyniósł niemal 333 tys. zł, z czego dofinansowanie prawie 197 tys. zł.
W dniu 10 maja 2014 roku symbolicznym przecięciem biało czerwonej wstęgi Wójt Gminy Główczyce – Teresa Florkowska, Przewodniczący Rady Gminy – Michał Matkowski i Sołtys Rumska – Kazimierz Hliwski dokonali uroczystego otwarcia boiska sportowego w Rumsku. Boisko poświęcił ksiądz Grzegorz Stępniak. Po części oficjalnej na nowej murawie rozegrane zostały inauguracyjne mecze piłki nożnej. Mieszkańcy Rumska zmierzyli się z Samorządowcami, mieszkańcami sąsiedniego Równa i Klubem Wolontariusza „AMICUS”. Znani z zaangażowania i serca do rywalizacji sportowych, mieszkańcy Rumska tradycyjnie zwyciężyli. Publiczność zgromadzona z okazji otwarcia boiska wiernie kibicowała swoim drużynom, dzieci z rodzicami bawili się w kąciku zabaw prowadzonym przez Klub Wolontariusza „AMICUS”, wszystkim smakował też ciepły poczęstunek. Mieszkańcy Rumska nie kryli zadowolenia z wybudowania w centrum wsi tak pięknego boiska, miejsca spotkań, integracji i aktywnego wypoczynku. 
Na sobotę 24 maja zaplanowane jest z kolei otwarcie szatni sportowej w Szczypkowicach. Poza częścią oficjalną w programie: mecz piłki nożnej Oldboje Szczypkowice kontra Samorządowcy, gry, konkursy, zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Zaprasza Prezes Klubu Sokół Szczypkowice i Wójt Gminy Główczyce.

Link do relacji z otwarcia boiska sportowego w Rumsku: http://www.glowczyce.pl/8-strona-glowna/190-boisko-w-rumsku

             Rumsko 1 2 rumsko

             17 IMG 1822

               

Link do relacji z otwarcia szatni sportowej w Szczypkowicach: http://www.glowczyce.pl/8-strona-glowna/201-otwarcie-szatni-2

             20140327 132909 20140327 132953

    logo rpo

      

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo